• Wybierz język:
Mapa dojazdowa

Zobacz jak do nas dojechać

Mapa dojazdowa

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


O Łagowie

Łagów, zwany Perłą Ziemi Lubuskiej, to siedziba malowniczej gminy, przepięknie położonej wśród lasów i jezior. Dawniej miasto, obecnie wieś o charakterze letniskowym, położona w centrum województwa lubuskiego, na przesmyku między jeziorami Łagowskim i Ciecz (Jezioro Trześniowskie) w otoczeniu wspaniałych lasów bukowych.

Jest tu kilka interesujących zabytków z monumentalnym zamkiem joannitów na czele, który dominuje nad zabudową Łagowa. Obok zamku znajdują się dwie gotyckie bramy z XV wieku.

W Łagowie nie brakuje imprez kulturalnych, z których najbardziej znane są: Lubuskie Lato Filmowe i plener malarski.Okolice Łagowa, podobnie jak i cała Ziemia Lubuska, należą do najbardziej zalesionych w Polsce. Bogaty jest tu świat zwierząt. W okolicznych lasach żyją dziki, jelenie, sarny, a także lisy, borsuki, kuny i wiewiórki. Dla zachowania piękna krajobrazu i przyrody utworzono Łagowski Park Krajobrazowy.

Każdego roku, Łagów odwiedzany jest przez licznych wczasowiczów,
także dzięki dużej bazie noclegowej (więcej). Piękno tutejszego krajobrazu, wzgórza, liczne jeziora i duże kompleksy leśne zachęcają do spacerów. Ciekawych wrażeń dostarczyć może odwiedzenie dawnych wsi templariuszy (Boryszyn, Wielowieś, Templewo).